top of page
Tayland'ta yaşam ve genel bilgiler
Tayland'ta yaşam ve genel bilgiler


Tayland, Güneydoğu Asya'nın egzotik ve renkli bir ülkesidir. Zengin tarihi, etkileyici tapınakları, nefes kesen doğal güzellikleri ve güleryüzlü insanlarıyla ünlüdür. Bu makalede, Tayland'da yaşamanın keyfini çıkarmak için bilmeniz gereken önemli bilgileri ve günlük hayatın ayrıntılarını paylaşacağız.

Tayland Uçak Bileti Satın Almak İçin Hangi Web Siteleri Kullanılabilir?
Tayland Uçak Bileti Satın Almak İçin Hangi Web Siteleri Kullanılabilir?

Eğer Tayland'a seyahat etmeyi düşünüyorsanız, en uygun uçak bileti seçeneklerini bulmak önemli bir adımdır. Bu makalede, Tayland uçak bileti satın alma rehberi sunuluyor.

tayland vize istiyor mu
Tayland Vizesi Türk Turistler İçin Gerekli Midir?

Türk turistler Tayland'a seyahat etmek için vize almak zorunda mıdır? Tayland, Türkiye vatandaşlarından turistik ziyaretler için vize talep etmekte midir?

tayland tatili nasil planlanir.jpg
Tayland Turu
Tayland Gezilecek Yerler
Nasıl Planlanmalıdır?

Bu sorunun cevabı tatilinizin kaç gün olduğuna göre değişmektedir. Aşağıdaki linki ziyaret ettiğinizde 5,7,10,15 günlük farklı tatillerde Tayland turunuzdan en çok verimi alabilmeniz için önerilen gezi planını bulacaksınız.

PATTAYA-PHUKET-KRABI-BANGKOK-CHIANG MAI-CHIANG RAI-SAMUI-KOH PHANGAN

Phuket Adası ile ilgili genel bilgiler
 
tayland mutfagi bilgiler
Phuket-Tayland ve YEMEK
Phuket'te Ne Yenir?

Phuket, Tayland'ın en büyük ada şehri olup, zengin yemek kültürü ve çeşitliliği ile ünlüdür. Eğer Phuket'e seyahat ediyorsanız, Tay yemeklerinin yanı sıra Batı mutfağından lezzetler ve Türk mutfağından da tatlar deneyimleyebilirsiniz.

Phuket'te nerede masaj yaptıralım?
Tay
Masajı
Phuket'te nerede masaj yaptıralım?

 

'Tay masajı, Tayland kültürünün önemli bir parçası olan ve bedenin fiziksel ve zihinsel sağlığını iyileştirmeyi hedefleyen benzersiz bir masaj çeşididir. Bu masajın kökenleri, yaklaşık 2.500 yıl öncesine dayanan ve Hint, Çin ve Tay kültürlerinin etkileşimiyle şekillenen eski geleneklere dayanmaktadır. Tay masajı, vücut enerjisini dengelemek, kasları gevşetmek ve stresi azaltmak amacıyla kullanılan bir dizi teknik ve hareketi içerir.

Coğrafik özellikler Plajlara genel bakış
Coğrafik özellikler
Plajlara genel bakış

 

' Phuket, Tayland ', genel olarak ‘Güney’in İncisi’ olarak anılır ve Tayland’daki en geniş adadır. Phuket Adası kuzeyden güneye 48 kilometre (34 mil) ve doğudan batıya 21 kilometre (16 mil) uzunluğundadır. Phuket bir dağ sırası ve batı kıyısına doğru uzanan çoğunlukla kuzey-güney yönlü vadilerle bölünür. En yüksek doruk, Mai Tao Sip Song (12 Cane Doruğu) 529 metredir.Adanın kalan bölümü çoğunlukla merkezde ve adanın doğu bölümünde yer alan düzlük alanlardan oluşur.

phuket'i ne zaman ziyaret etmeli.jpg
Phuket'i Ne Zaman Ziyaret Etmeli?
 

Phuket'i ziyaret etmek için en uygun zaman, kişisel tercihlerinize ve tatil planlarınıza bağlı olarak değişebilir. Hava koşullarını, turist yoğunluğunu ve bütçenizi göz önünde bulundurarak karar vermeniz önemlidir. Unutulmaz bir tatil deneyimi için Phuket'i dört mevsimde keşfetmek mümkündür, ancak tercih ettiğiniz mevsime göre planlama yapmanız önemlidir.

taylandin dogal guzellikleri.jpg
Gezilecek Yerler 
Ulaşım
 
havalimanı transferleri
 

Phuket'te tatil yapmak demek, gezmek demektir, turlara katılmak demektir. Çünkü Phuket'in etrafı yeryüzü cennetleri, bir çok şov ve aktivite ile doludur. O kadar ki; bu yerleri ziyaret etmeyecekseniz zaten buralara kadar gelmenin de bir anlamı yoktur. O yüzden tatil bütçenizin yeterli bir kısmını da gezi tur ve aktivitelere ayırmanız tavsiye edilir. 
 

phuket gece hayati .jpg
Eğlence hayatı 
döviz kuru
 

Phuket'in gece hayatı çok meşhur ve en az Pattaya kadar çeşitlidir ve kesinlikle

DAHA TEMİZ VE KALİTELİDİR.

Dünyaca ünlü kaliteli Club'larin yanısıra, Thailand'a özgü eğlence ve aktivite mekanları da oldukça rağbet görmektedir.


Eğlence o kadar çeşitlidir ki, mutlaka 'tam size göre bir yer' vardır.

İster balayında,kız arkadaşınızla veya eşinizle gelmiş olun,ister arkadaşlarla kaçamak yapmak olsun amacınız,Phuket size unutamayacağınız geceleri garanti eder.

Hemen iletişime geçelim

Banana Phuket Co.,Ltd.

19/22 Banprangthong,Wichit,Phuket,Thailand

TAT License No:30/01151,Insurance Policy No:0222459619

email phuket rehberi

+66904902868

whatsapp phuket rehberi
facebook phuket rehberi

Find us on Facebook

bottom of page