top of page

Phuket ile ilgili genel bilgiler

 
Coğrafik özellikler
Plajlara genel bakış

 

' Phuket, Tayland ', genel olarak ‘Güney’in İncisi’ olarak anılır ve Tayland’daki en geniş adadır. Phuket Adası kuzeyden güneye 48 kilometre (34 mil) ve doğudan batıya 21 kilometre (16 mil) uzunluğundadır. Phuket bir dağ sırası ve batı kıyısına doğru uzanan çoğunlukla kuzey-güney yönlü vadilerle bölünür. En yüksek doruk, Mai Tao Sip Song (12 Cane Doruğu) 529 metredir.Adanın kalan bölümü çoğunlukla merkezde ve adanın doğu bölümünde yer alan düzlük alanlardan oluşur.

Nasıl Gidilir?
En uygun mevsim
 
Ne yenir?
 

Phuket'e tur satın alarak gelmek,inanılmaz derecede zaman ve para kaybına yol açmaktadır.Tur firmalarının konaklama için anlaştığı otellerin konumu,kalitesi ve odaları,verilen parayla kıyaslandığında hayal kırıklığına uğratmaktadır.Rehberler burada yaşamadıklarından genellikle sizden daha az bilgilidir. 3 gün Bangkok+2 gün Phuket gibi gereksiz,onca yolu gelmeye değmeyecek tur programlarıyla gelenlere sorarsanız,Phuketi çok da beğenmediklerini söyleyeceklerdir.Çünkü hiç bir şey göremeden geri döneceklerdir.

Gezilecek Yerler 
Ulaşım
 
havalimanı transferleri
 

Phuket'te tatil yapmak demek, gezmek demektir, turlara katılmak demektir. Çünkü Phuket'in etrafı yeryüzü cennetleri, bir çok şov ve aktivite ile doludur. O kadar ki; bu yerleri ziyaret etmeyecekseniz zaten buralara kadar gelmenin de bir anlamı yoktur. O yüzden tatil bütçenizin yeterli bir kısmını da gezi tur ve aktivitelere ayırmanız tavsiye edilir. 
 

Eğlence hayatı 
döviz kuru
 

Phuket'in gece hayatı çok meşhur ve en az Pattaya kadar çeşitlidir ve kesinlikle

DAHA TEMİZ VE KALİTELİDİR.

Dünyaca ünlü kaliteli Club'larin yanısıra, Thailand'a özgü eğlence ve aktivite mekanları da oldukça rağbet görmektedir.


Eğlence o kadar çeşitlidir ki, mutlaka 'tam size göre bir yer' vardır.

İster balayında,kız arkadaşınızla veya eşinizle gelmiş olun,ister arkadaşlarla kaçamak yapmak olsun amacınız,Phuket size unutamayacağınız geceleri garanti eder.

Hemen iletişime geçelim

Banana Phuket Co.,Ltd.

19/22 Banprangthong,Wichit,Phuket,Thailand

TAT License No:30/01151,Insurance Policy No:0222459619

+66904902868

Find us on Facebook

bottom of page