top of page

Phuket'te ne yenir ?

 

Phuket ve genel olarak Thailand' ta "yemek" konusu ile ilgili internette bir çok yanlış veya güncel olmayan bılgiler dolaşıyor.Biz de arkadaşlarla Thaland' a ilk geldiğimizde bu bilgilere dayanarak yanımızda salam, peynir, ekmek,konseve vs.getirmiştik.Tabii ki şimdi o halimizi hatırladıkça gülüyoruz.

Phuket' te lahmacun,pide,kebap ,döner,karnı yarıktan tutun da cacığa, tulumba tatlısına,baklavaya kadar herşeyi yersiniz; yaninda da ister ayran ister rakı içersiniz desem herhalde konuyu özetle anlatmış oluruz.

 

Şu an için en lezzetli ev yapimi Turk yemeklerini Istanbul Cafe'de yiyebilirsiniz

 

.Detaylar için linke tıklayabilirsiniz.

 

 

 

 


 

Dünyanın ünlü bütün fast food markalarını da Thailand ve Phuket' te

bulabilirsiniz. Deniz ürünleri sevenler ise yaşadılar,fiyatları çok ucuzdur.

Ancak buralara kadar gelíp te Thai mutfağını tatmadan gitmek te yazık olur.

Çok sağlıklı, leziz ve uygun fiyata Thai yemeklerine günün her saati her yerde ulaşabilirsiniz.Üstelik yemeklerden; mutlaka alışık olduğunuz damak tadına uygun bir çok seçenek çıkacaktır karşınıza

 

.Bütün menülerde yemeklerin içerikleri yazmaktadır.Phuket' te yine her yerde "Halal Food" ibareleri göreceksiniz, bu o restoranlarda díni hassasiyetlerinize uygun yemekler üretiliyor demektir.
Yemek konusunda hiç endişelenmeyin .Thailand'da evde yemek yapma kültürü olmadığından herkes dışarıda yiyor , yani yemeğin de cennetine geliyorsunuz...

 

 

 

 

 

 


 

bottom of page