top of page
tayland turistik haritası.jpg
Tayland Turu Planı Nasıl Yapılır
Tayland Turu Planı Nasıl Yapılır

Tayland'ta tatil planlanirken asla yapılmaması gereken hata 2 gün şurada, 3 gün şurada,2 gün burada kalıp fazla yer göreceğim diye tatili bölerek mahvetmektir.
Sonu hüsrandır,tatil yollarda yorularak geçer, kalınan hiçbir yerden de verim alınmaz,her yer eksik kalir.Bizden söylemesi...

Farklı gün sayıları için Tayland Turu planları

Pattaya mı Phuket mi?

 

-Eger sadece gece hayatı için geliyorsanız, hijyen,kalite, temizlik sizin icin sorun degilse, denize girmek,dogal guzellikler onemsiz ise Pattaya size uygundur.

Ailenizle,eşinizle,hele çocuklarınızla hiç önerdigimiz bir destinasyon değil. Kötü bir şey yok ama zaman kaybı ve uygun değil.

Phuket'te ise; eğlence,gece hayatı,dogal guzellikler de dahil herşeyin en kalitelisini yaşarsınız.

Koh Samui mi ,Koh Phuket mi?
Koh Tayca'da 'ada' demektir

 

-Phuket'e ulaşım daha kolay ve daha uygun fiyatlara. Samui'ye uçak ile gitmek için özel bir havalimanı kullanıldığından bilet fiyatları yüksektir. Uçak dışında da başka bir şekilde gitmek çok fazla zaman alır.

- Phuket daha büyük ve daha güzeldir. Daha çok gezilecek ve görülecek yer vardır. Deniz de sahiller de Phuket'te daha güzeldir. 

-Phuket daha eğlencelidir,eğlence hayatı Samuide mütevazidir.

-Phuket etrafinda dünyaca ünlü adalar dışında daha bir çok yer ve yapılacak aktiviteler vardır. Samui biraz sıkıcıdır.

-Amaç kafa dinlemek ve balayı yapmak ise de yine dogru yer Phuket Adasıdır.

-Phuket'e birkac kez gelindi ve yeni yerler kesfedilmek isteniyorsa ilk alternatif olmasa da Samui belki tercih edilebilir.

Bangkok gerekli mi?
 

 

-Bangkok büyük bir şehir. Büyük şehir demek trafik demek,egzoz demek. Bangkok'ta her tarafin kötü koktuğunu ve yemek bulabilmek ile ilgili sıkıntılar olduğunu söylememiz gerekir. Hava kirliliği de bunlara eşlik etmektedir. Tailiniz çok uzun ise maximum 2 geceleme verilerek, tapinaklar, yüzen çarşı gezilip belki de nehirde tekne gezintisi yapılabilir. İçinden tren geçen market size çok ilginç geliyor ise görülebilir. Alisveris olanaklari vardir. 2 günden fazlası gereksizdir.

Phi Phi Adası'nda kalınmalı mı?
 

 

-Phi Phi Adasında konaklama kulağa hoş geliyor ama bizce bu adayı ve çevresini günübirlik tur ile görmek çok daha verimli olacaktır. Aksi halde bu adaya gidiş ve gelisler feribot ile yapılmakta ve 2 gününüzü biraz heba etmektedir. Phi Phi'de konaklayınca etrafı ancak size özel kayık kiralayarak ve daha pahalıya gezersiniz.Bu adadan herhangi bir tura katilamazsiniz. Balayi veya d'nlenme amacli olsa bile Phuket Adasi tercih edilmelidir.

Krabi (Ao Nang) Bölgesi
 

 

Eşsiz Plajlar: Krabi Ao Nang, beyaz kumlu plajları ve berrak turkuaz sularıyla ünlüdür. Railey Plajı, Phra Nang Plajı ve Ao Nang Plajı gibi plajlarda güneşin ve denizin keyfini çıkarabilirsiniz. 3 gece kalmanız, bu eşsiz plajları keşfetmek, güneşlenmek ve denizde serinlemek için yeterli zaman sağlar.

Doğal Güzellikler: Krabi Ao Nang çevresindeki doğal güzellikler sizi büyüleyecektir. Phra Nang Mağarası, Emerald Havuzu ve Tabiat Parkı gibi yerleri ziyaret edebilirsiniz. 2-3 gece kalmanız, bu doğal güzellikleri keşfetmek ve doğa ile iç içe vakit geçirmek için idealdir.

Chiang Mai & Chiang Rai
 

 

İşte Tayland tatilinde Chiang Mai ve Chiang Rai'da kalmak için nedenler:

  1. Chiang Mai'nin Kültürel Zenginlikleri: Chiang Mai, Tayland'ın kuzeyinde yer alan tarihi ve kültürel açıdan zengin bir şehirdir. Tapınakları, geleneksel festivalleri ve etnik pazarlarıyla ünlüdür. Chiang Mai'de 3 gece kalmanız, şehrin tarihi dokusunu keşfetmek, tapınakları ziyaret etmek ve yerel kültürü deneyimlemek için yeterli zaman sağlar.

  2. Doğal Güzellikler: Chiang Mai, doğal güzellikleriyle de dikkat çeker. Mae Ping Nehri, Doi Suthep-Pui Milli Parkı, Bua Tong (Sarı Çiçek) Tapınağı gibi yerlerde doğanın tadını çıkarabilirsiniz. 3 gece kalmanız, bu doğal güzellikleri keşfetmek ve doğayla iç içe vakit geçirmek için idealdir.

  3. Lezzetli Yiyecekler: Chiang Mai, Tayland mutfağının enfes lezzetlerini sunar. Sokak yemekleri, gece pazarları ve restoranlar, Chiang Mai'de lezzetli bir yemek deneyimi yaşamanızı sağlar. 3 gece kalmanız, farklı Tayland yemeklerini tatmanız ve yerel lezzetlerin tadını çıkarmanız için yeterli süredir.

  4. Etnik Kültürler: Chiang Mai'nin çevresindeki bölgeler, farklı etnik grupların yaşadığı yerlerdir. Karen Kabilesi gibi etnik köyleri ziyaret ederek yerel halkın yaşamını ve kültürünü yakından tanıyabilirsiniz. 3 gece kalmanız, etnik kültürleri deneyimlemek ve geleneksel el sanatları gibi öğeleri keşfetmek için yeterli süredir.

  5. Chiang Rai'nın Benzersiz Güzellikleri: Chiang Rai, Tayland'ın kuzeyinde Chiang Mai'ye yakın bir şehirdir. Beyaz Tapınak (Wat Rong Khun) ve Mavi Tapınak (Wat Rong Suea Ten) gibi dikkat çekici yapılarıyla ünlüdür. Chiang Rai'da 1 gece kalmanız, bu benzersiz yapıları ziyaret etmek ve şehrin mistik atmosferini hissetmek için idealdir.

bottom of page