top of page

Phuket ile ilgili genel bilgiler

 
Nasıl Gidilir?
En uygun mevsim
Ne yenir?
 

 

Phuket'e tur satın alarak gelmek,inanılmaz derecede zaman ve para kaybına yol açmaktadır.Tur firmalarının konaklama için anlaştığı otellerin konumu,kalitesi ve odaları,verilen parayla kıyaslandığında hayal kırıklığına uğratmaktadır.Rehberler burada yaşamadıklarından genellikle sizden daha az bilgilidir. 3 gün Bangkok+2 gün Phuket gibi gereksiz,onca yolu gelmeye değmeyecek tur programlarıyla gelenlere sorarsanız,Phuketi çok da beğenmediklerini söyleyeceklerdir.Çünkü hiç bir şey göremeden geri döneceklerdir.

Phukette tatilinizi ne kadar uzun tutarsanız,o kadar ucuza gelir,çünkü maliyetin en büyük kısmını uçak biletleri oluşturmaktadır.
Phukette verimli bir tatil için 8-10 gün idealdir.Bu süre zarfında hem dinlenmeye,hem de heryeri gezmeye fırsatınız olacaktır.Eğer sadece bir haftanız varsa,dakikanızı boşa harcamamalı,tatilinizi çok iyi planlamanız gerekmektedir.


İşte "Phuket Rehberim" bu anlamda tam da ihtiyacınız olan tüm hizmetleri sizlere sağlamaktadır.
"Phuket Rehberim" ,geleceğiniz dönemde konaklanması en uygun olan sahillerde,tam da tercih ve beklentilerinize  göre mutluluk garantili odanızı veya villanızı rezerve eder,sizi isminizle havalimanında karşılar ve otelinize kadar eşlik eder,tüm gezilerinizi planlar,şehir gezilerinde ve eğlence hayatında size eşlik eder,Phukette 24 saat arayabileceğiniz arkadaşınız olur.Phuket Rehberim ile tatilinizde hiç risk almamış olursunuz,herşey sizin istediğiniz gibi olur,zaman ve paradan tasarruf etmiş olursunuz.

PHUKETE EN UYGUN NE ZAMAN GIDILIR?

Phuket’e yılın her döneminde gidilebilir ama eskiden beri, yılbaşı periyodunda zirve yaparak en kalabalık olduğu zaman Ekim sonu ile Nisan başı arasıdır.Bu periyot dahilinde gelmeyi düşünüyorsanız
 hayal kırıklığına uğramamak için tatilinizi olabildiğince önceden planlamanız gerekir. Plaj ve hava koşulları bu vakitlerde dalış ve yelkencilik için de harikadır. Eğer Phuket’i yılın farklı zamanlarında ziyaret etmek isterseniz, daha uygun konaklama ve hizmet fiyatlarından yararlanırsınız ve dışarıda halen harika bir hava sizi bekler. Hatta Temmuz’dan Ekim’e kadar süren muson yağmurları dönemi boyunca, bol seçenekli açık hava faaliyetlerinden hala yararlanabileceğinizi gösteren güneşin güzel görüntüsüyle birlikte küçük yağmur serpintilerine tanık olursunuz.

PHUKETTE NE YENİ
R?

Phuket ve genel olarak Thailand' ta "yemek" konusu ile ilgili internette bir çok yanlış veya güncel olmayan bılgiler dolaşıyor.Biz de arkadaşlarla Thaland' a ilk geldiğimizde bu bilgilere dayanarak yanımızda salam, peynir, ekmek,konseve vs.getirmiştik.Tabii ki şimdi o halimizi hatırladıkça gülüyoruz.

Phuket' te lahmacun,pide,kebap ,döner,karnı yarıktan tutun da cacığa, tulumba tatlısına,baklavaya kadar herşeyi yersiniz; yaninda da ister ayran ister rakı içersiniz desem herhalde konuyu özetle anlatmış oluruz.


Dünyanın ünlü bütün fast food markalarını da Thailand ve Phuket' te bulabilirsiniz. Deniz ürünleri sevenler ise yaşadılar,fiyatları çok ucuzdur.

Ancak buralara kadar gelíp te Thai mutfağını tatmadan gitmek te yazık olur.Çok sağlıklı, leziz ve uygun fiyata Thai yemeklerine günün her saati her yerde ulaşabilirsiniz.Üstelik yemeklerden; mutlaka alışık olduğunuz damak tadına uygun bir çok seçenek çıkacaktır karşınıza.Bütün menülerde yemeklerin içerikleri yazmaktadır.Phuket' te yine her yerde "Halal Food" ibareleri göreceksiniz, bu o restoranlarda díni hassasiyetlerinize uygun yemekler üretiliyor demektir.
Yemek konusunda hiç endişelenmeyin .Thailandda evde yemek yapma kültürü olmadığından herkes dışarıda yiyor , yani yemeğin de cennetine geliyorsunuz...

bottom of page