top of page

Phuket'te gezilecek yerler , ulaşım ,

havalimanı transferleri

 
Gezilecek yerler

 

Phuket'te tatil yapmak demek, gezmek demektir, turlara katılmak demektir. Çünkü Phuket'in etrafı yeryüzü cennetleri, bir çok şov ve aktivite ile doludur. O kadar ki; bu yerleri ziyaret etmeyecekseniz zaten buralara kadar gelmenin de bir anlamı yoktur.  O yüzden tatil bütçenizin küçük bir bölümünü konaklamaya (Konaklama ve Otel Temini'ne bakabilirsiniz), diğer bölümünü ise gezmeye harcamanız tavsiye edilir. Phuket' te uyku dışında odanızda geçireceğiniz her dakika zaman kaybıdır.

 

 

Mutlaka görülmesi gereken yerler arasında Phi Phi Adaları, James Bond Adası, Similan Adası, Racha ve Coral Adaları, Krabi ve adaları, aktiviteler arasında ise fil binme, ATV, Rafting, Canoeing , diving aktiviteleri ön plana çıkmaktadır.

 

Las Vegas tarzındaki Fantasea ve Siam Niramit Şovlarından en az birini seyretmenizi de ısrarla tavsiye ederiz.

 

Bu turlarla ilgili her türlü detayı, turların ve şovların içeriklerini, fotoğraflarını ve size özel fiyatlarını şu an sitemizden öğrenebilirsiniz.

 

Yüksek sezonda, özellikle yılbaşı periyodunda ve Phuket Festivallerine denk gelen dönemlerde daha Türkiye'deyken rezervasyon yapmanızı tavsiye ederiz. Bu dönemlerde otellerde, turlarda ve şovlarda yer bulunamamaktadır. Diğer dönemlerde ise herhangi bir sıkıntı bulunmamaktadır.

 

 

Ulaşım
 

Phuket 'te herkes için en uygun ulaşım aracı taxiler veya tuk tuk denilen ve yine taxi gibi kullanilan araclardir. Taxi ucretleri yuksektir. Otelinizin merkezi olmasi, restoranlara, alisveris merkezine, aktivitelere yurume mesafesinde olmasi bu yuzden cok onemlidir.

Gunubirlik turlarda zaten gidis-donus transferiniz ucrete dahil oldugundan, dogru otellerde kalirsaniz extra ulasim masrafiniz olmayacaktir.

 

 

Havalimanı Transferleri

 

Phuket Havalimanı turistik konaklama merkezlerine yaklaşık 40 km mesafededir ve bu yol yaklaşık 1 saatte alınabilmektedir. Birçok  taxi şirketi daha siz havalimanı içerisindeyken ve hemen çıkışta sizi kendi araçlarıyla götürebilmek için birbirleriyle yarışırlar.

 

Taxi dışında çileli ve zamanı en az ikiye katlayacak servis seçeneği de vardır ve limuzin servisi olarak havalimanının içerisinde pazarlanmaktadır.Minibus dolana kadar beklersiniz ve dura kalka trafik yoğun değilse 2 saat içerisinde otelinize varabilirsiniz.

 

Taxiyle ulaşımda,fiyatta anlaşmaya varsanız bile iş ödemeye geldiğinde herhangi bir sebepten farklı bir fiyatla karşılaşmanız olasıdır ve bu durumda ödemeyi yapmaktan başka bir seçeneğiniz de yoktur.

 

Bu ve bunun gibi uyanıklık ve sıkıntılarla karşılaşmamanız için sizlere en uygun taxi fiyatına,size özel transfer hizmetimizden yararlanmanızı öneriyoruz.

 

Havalimanı - Otel  transfer fiyatımız : 1000 THB ,yaní yaklaşık 30 dolar.(2 kişi).İki kişiden fazlaysanız ve bavullarınız çok ise daha büyük ve yine lüx araç ile yapılacak olan transferin fiyatı 1200 THB' dir.

bottom of page